Jak sprzedać mieszkanie?

Jak sprzedać mieszkanie?

Jak sprzedać mieszkanie? Sprzedaż mieszkania nie jest ani szybką, ani łatwą sprawą. Na czas potrzebny do zbycia lokalu składa się wiele czynników. Według danych z raportu o rynku nieruchomości przygotowanego przez Narodowy Bank Polski mieszkania z rynku wtórnego znajdują nabywcę po około 4 miesiącach. Wiele ofert musi jednak czekać o wiele dłużej. Jak sprzedać mieszkanie szybko i skutecznie?

 

Przygotuj dobre zdjęcia

Dobre fotografie nieruchomości to klucz do szybkiej sprzedaży mieszkania! Właśnie one zwracają uwagę na stronach z ogłoszeniami lub w witrynie biura nieruchomości. Zdjęcia powinny podkreślać wszystkie zalety lokalu. Ważne jest, aby były wykonane w naturalnym świetle. Zbyt ciemne będą wyglądać ponuro, a zbyt jasne nie pozwolą na dostrzeżenie ważnych detali.

 

Home staging mieszkania na sprzedaż

Ciekawym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy Twoje mieszkanie jest nieumeblowane lub nie prezentuje się atrakcyjnie, jest home staging. Termin ten oznacza profesjonalne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży. Wnętrza są odpowiednio aranżowane, aby nadać im charakter i je uatrakcyjnić.

 

Home staging jest polecany w sytuacji, kiedy mimo dobrej oferty i atrakcyjnej ceny nikt nie decyduje się na zakup. Oznaczać to może, że problemem jest sama nieruchomość. Aranżacja nie może być przesadzona. Mieszkanie na sprzedaż nie powinno wyglądać jak z katalogu – potencjalni kupujący będą do zbyt pięknej oferty podchodzić ostrożnie.

 

Jeżeli chcesz skorzystać z przygotowania mieszkania do sprzedaży, zapraszamy do kontaktu. Stawiamy na rzeczywisty, naturalny i profesjonalny sposób pokazania zalet. Jesteśmy pasjonatami fotografii nieruchomości i z każdego mieszkania potrafimy wydobyć duszę.

 

Stwórz interesujący opis

Opis mieszkania, który umieszczony będzie w ofercie sprzedaży, powinien być ciekawy, czytelny i zawierać konkretne informacje.

 

Kluczowe są:

  • lokalizacja mieszkania;
  • liczba pomieszczeń, metraż, piętro;
  • sprzęt i meble;
  • skomunikowanie z najważniejszymi punktami miasta;
  • odległość od szkół, przystanków komunikacji miejskiej;
  • stan techniczny i użytkowy;
  • dodatkowe zalety (np. duży ogródek, komórka lokatorska);
  • dostępność.

 

Oferta powinna przedstawiać wszystkie najważniejsze informacje. Pozwoli Ci to przyciągnąć uwagę i trafić do potencjalnie zainteresowanych osób.

jak sprzedać mieszkanie

Jak oszacować cenę mieszkania na sprzedaż?

Cena mieszkania to kolejna ważna składowa udanej sprzedaży. Nie może być zawyżona, ani też za niska. Jej ustalenie powinno być poparte znajomością rynku nieruchomości i metod wyceny.

 

Na finalną wycenę wpływa wiele czynników. Ważne są stan, standard wykończenia, metraż, rok budowy, lokalizacja. Pod uwagę należy brać też wszelkie udogodnienia i bezpośrednie sąsiedztwo. Ustalanie ceny na podstawie podobnych ogłoszeń nie jest trafioną metodą. Zmiennych jest wiele i wycena bez mocnych podstaw może skutkować brakiem zainteresowania.

 

Profesjonalna wycena jest w zasięgu Twojej ręki. Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz. Nasi agencji chętnie pomogą Ci w sprzedaży mieszkania i ustaleniu satysfakcjonującej ceny.

 

Dobra promocja w serwisach internetowych

Przeznacz odpowiednie środki finansowe na dobrą promocję i marketing w sieci. Myślenie, że jedno zwykłe ogłoszenie szybko i sprawnie załatwi sprawę może być błędne. Żeby odnieść zamierzony skutek, trzeba przeznaczyć na to czas i odpowiednią ilość pieniędzy.

Aktywnie promuj swoje ogłoszenie. Jeżeli masz dobrą ofertę nie pozwól, żeby twoje ogłoszenie znajdowało się na samym końcu na ostatniej stronie. Gdy natomiast korzystasz z usług biura nieruchomości zapytaj, czy taką aktywną kampanie biuro będzie prowadzić. Monitoruj swoje ogłoszenie i porównuj je z innymi. Duża liczba wyświetleń to większe szanse na znalezienie właściwego nabywcy mieszkania.

 

Skorzystaj z oferty biura nieruchomości Domatros

Zrobienie odpowiednich zdjęć, napisanie rzeczowego ogłoszenia, umieszczanie go na portalach i ciągłe monitorowanie odpowiedzi. To wszystko jest stresujące i czasochłonne! Musisz uzbroić się w cierpliwość, być gotowym na odbieranie telefonów o najróżniejszych porach. Przy tym nie masz gwarancji sprzedaży. Może okazać się, że finalnie nikt nie będzie zainteresowany.

 

Jeśli chcesz uniknąć niepotrzebnych problemów i frustracji, skorzystaj z naszej oferty! Domatros to wieloletnie doświadczenie i wielu zadowolonych klientów. Wszystkie osoby upoważnione do reprezentowania Domatros mają licencję pośrednika nieruchomości. Poświadcza to ich kompetencje i wiedzę. Wiemy jak skutecznie sprzedać Twoje mieszkanie!

Do każdej sprzedaży podchodzimy kompleksowo. Od przygotowania profesjonalnych zdjęć, poprzez wyczerpujący opis i doradztwo w sprawie ceny, aż po obsługę do momentu podpisania aktu notarialnego. Doskonale znamy rynek mieszkań na sprzedaż w Katowicach i okolicach. Chcesz sprzedać mieszkanie? Skontaktuj się z Domatros!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *